Opracowanie własne

Odpowiadając na Wasze liczne pytania o możliwość konsultacji online oraz o indywidualne plany żywieniowe, postanowiłam napisać post o współpracy dietetycznej. Jako, że jest Was – czytelników bloga – coraz więcej, w przeciągu roku pojawiło się mnóstwo nowych osób to zacznę od początku. Przedstawię się, jeśli być może ktoś mnie jeszcze nie zna 🙂 a następnie opiszę, na czym polegają konsultacje dietetyczne, co zawierają indywidualne plany żywieniowe, jak można kupić usługę, jak zarezerwować termin konsultacji. Postanowiłam również obniżyć cenę konsultacji, przeczytaj artykuł do końca 🙂


Kilka słów o sobie

Nazywam się Aleksandra Sieczka i jestem Dietetykiem. Swoją przygodę dietetyczną zaczynałam od kursów przygotowujących do zawodu dietetyka, później otrzymałam Dyplom Dietetyka z Polskiego Instytutu Dietetyki a następnie ukończyłam studia podyplomowe z poradnictwa żywieniowego. W międzyczasie ukończyłam mnóstwo kursów i szkoleń z zakresu dietetyki, m.in. dietoterapia w leczeniu nadwagi i otyłości, kurs w żywieniu dzieci i kobiet w ciaży, kurs prowadzenia własnego gabinetu dietetycznego, kurs trenera personalnego a także moje ostatnie osiągnięcie to diagnostyka i dietoterapia w zaburzeniach hormonalnych.


Lubię układać plany żywieniowe wg indywidualnych preferencji a także gotować i piec różne zdrowe potrawy. Oprócz tego poświęcam czas na ćwiczenia fitness, bieganie, grę w tenisa oraz jazdę rowerem.

Cały czas doskonalę swoje umiejętności kulinarne (możecie je obserwować na blogu) a także poszerzam swoją wiedzę z dietetyki, m. in. uczestniczę w szkoleniach czy kursach doskonalących, czytam czasopisma i książki dietetyczne a także jestem na bieżąco z nowinkami dietetycznymi.


Oferta współpracy dietetycznej

  • indywidualne doradztwo dietetyczne

– w kuracji odchudzającej
– dla kobiet w ciąży i planujących ciążę
– dla dzieci
– osób chorych, w szczególności z chorobami dietozależnymi (choroby tarczycy, w tym Hashimoto)
– dla osób z niedowagą
– dla chcących zdrowo się odżywiać na co dzień

  • Plany żywieniowe oraz profesjonalna analiza masy ciała

– indywidualne plany żywieniowe, czyli zbilansowane jadłospisy układane w profesjonalnym programie dietetycznym
– analiza masy ciała na profesjonalnym analizatorze marki Tanita

  • Współpraca z firmami cateringowymi ( układanie jadłospisów na potrzeby cateringu dietetycznego )

Aktualnie jesteśmy w dobie pandemii Covid-19 więc konsultacje dietetyczne odbywają się wyłącznie online. Więcej można przeczytać tu:

Konsultacje dietetyczne online na platformie Livi Connect


Konsultacja online – na czym polega?

Na mojej stronie https://zdrowonacodzien.pl/#dla-pacjenta możecie przeczytać, jak wyglądają wizyty stacjonarne u dietetyka, jak wygląda analiza składu ciała, jak się przygotować do wizyty. Teraz jednak rzeczywistość jest inna, coraz więcej lekarzy, dietetyków, konsultantów przyjmuje Pacjentów zdalnie.

Konsultacja online odbywa się po uprzednim umówieniu terminu. Mamy do wyboru konsultację mailową, telefoniczną lub poprzez platformę video (Konsultacje dietetyczne online na platformie Livi Connect). Możecie więc wysłać mi maila lub zapytanie przez formularz z zakładki Kontakt, zadzwonić Kontakt lub złożyć zapytanie poprzez Facebooka czy Instagrama. Na każde zapytanie staram się odpowiadać jak najszybciej.

Konsultacja taka kosztuje 100zł i składa się na nią:

założenie profilu Pacjenta w programie dietetycznym

wywiad dietetyczny (wypełnienie ankiety w programie lub w pliku tekstowym)

analiza ankiety oraz ew. wyników badań

ocena sposobu odżywiania

zalecenia dietetyczne (jeszcze przed wdrożeniem nowego planu żywienia)

stały kontakt mailowy lub telefoniczny z Pacjentem


Konsultację można w łatwy i szybki sposób wykupić w sklepie:


Co to jest jadłospis i co zawiera?

indywidualny plan żywieniowy sporządzony po wizycie online na podstawie szczegółowych danych podanych przez Pacjenta

dopasowany model żywienia, w tym produkty lubiane przez Pacjenta

godziny spożywania posiłków dostosowane do tempa życia

uwzględnia choroby Pacjenta

uwzględnia możliwości kulinarne oraz finansowe

Jadłospisy indywidualne są dla wszystkich chcących schudnąć, przybrać na wadze lub po prostu zdrowo się odżywiać na co dzień. Jadłospis jest w pełni zbilansowany pod względem witamin i minerałów (wytyczne zgodne z IEŻ). Posiłki zawarte w planach dietetycznych są smaczne, proste i szybkie do wykonania, w większości na 2 dni. Produkty użyte w diecie są w większości o niskim indeksie glikemicznym.

Plan żywieniowy składa się z:

rozpisanych posiłków na 7 lub 14 dni (5 posiłków co ok. 3 godziny)

szczegółowych opisów, jak przygotować danie

tabeli zbiorczej z rozpisanymi posiłkami do powieszenia, np. na lodówce, tablicy

listy zakupów na cały tydzień


Jadłospis indywidualny możesz otrzymać po pierwszej konsultacji dietetycznej, w cenie 100zł za 7 dni lub 180zł za 14 dni.


Wizyta kontrolna – czy mi to potrzebne?

Nie będę oszukiwać – do ułożenia jadłospisu potrzebna mi jedna konsultacja. Konsultacje kontrolne są już wyłącznie dla Was. Jeśli jesteś odpowiednio zmotywowana/zmotywowany, masz silną wolę i ducha walki, nie potrzebujesz więcej porad lub dodatkowego wsparcia, to kontrola nie będzie Ci potrzebna. Przy zakupie pierwszej konsultacji wraz z jadłospisem dostajesz ode mnie zalecenia żywieniowe (jeszcze przed wdrożeniem jadłospisu), kartę postępów (wpisujesz tam swoje pomiary antropometryczne oraz wagę) oraz oczywiście jadłospis. Jeśli jednak potrzebujesz kontroli, nie lubisz być pozostawiona/pozostawiony samym sobie, chcesz zmodyfikować swój jadłospis, to kontrola online jest dla Ciebie.

Co zawiera kontrola online:

ocenę postępów żywieniowych po wprowadzeniu zmian

omówienie problemów związanych z wdrożeniem zaleceń

modyfikacja zaleceń żywieniowych

stały kontakt mailowy lub telefoniczny z Pacjentem

Kontrola online kosztuje 50zł i jest zawarta w pakiecie kolejnego jadłospisu:


Miesięczny pakiet współpracy

Jeśli jesteś zdecydowany na dłuższą współpracę ze mną to oferuję pakiet miesięczny za 460zł a w nim:

pierwsza konsultacja (100zł)

2 x jadłospis na 14 dni (360zł)

konsultacja kontrolna (50zł)

Oszczędzasz 50zł kupując konsultacje i jadłospisy w pakiecie miesięcznym.


Wyniki badań – czy są potrzebne?

Często dostaję zapytania o aktualne wyniki badań. I zawsze odpowiadam – tak są potrzebne, aby rozpocząć dietoterapię. Jest to jednak Wasza decyzja i nikogo nie mogę zmusić, aby te badania wykonał, tym bardziej w obecnej sytuacji, gdzie panuje zasada #zostanwdomu. Jeśli nie udostępnisz mi aktualnych wyników badań to po prostu podasz mi w kwestionariuszu, na co chorujesz oraz jakie były Twoje ostatnie wyniki (np. sprzed roku). Jeśli jednak zdecydujesz się je wykonać to oznacz przede wszystkim:

morfologię, glukozę, cholesterol i trójglicerydy, TSH, badanie ogólne moczu

a dodatkowo: witaminę D, żelazo, elektrolity (jonogram), witaminę B12.

Jeśli Twoje wyniki badań nie będą w normie to zlecę Ci dalszą diagnostykę lub pokieruję do odpowiedniego specjalisty.


Rezerwacje terminów na konsultacje

Dbając o najwyższą jakość oferowanych usług, mam limit Pacjentów na współpracę indywidualną. Jeśli chcesz zakupić konsultację i akurat nie jest ona dostępna, to oznacza, że został osiągnięty limit w danym miesiącu. Można wtedy do mnie napisać czy zadzwonić i zarezerwować miejsce na kolejny miesiąc.


UWAGA RABAT!!!

Od dzisiaj do końca tygodnia (do 30.10.2020r.) oferuję rabat w wysokości 50zł na pierwszą konsultację + jadłospis na 7 dni!

Wpisz kod kuponu: -50zl w tym produkcie i ciesz się niższą ceną zakupu!

Sprawdź, czy nie został osiągnięty limit Pacjentów.


„Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie”

H. Jackson Brown




2 comments

  1. […] ostatnim artykule Na czym polega współpraca z dietetykiem? poruszałam kwestię badań diagnostycznych, które polecam wykonać przed rozpoczęciem […]

  2. […] Jeśli masz jakieś pytania odnośnie odchudzania, pisz śmiało Kontakt. Polecam również wpis Na czym polega współpraca z dietetykiem?, w którym szczegółowo wyjaśniam warunki […]

Zostaw komentarz